Vyzkoušej jinou barvu:
Změň velikost písma: 60% 70% 80% 90%
Navštívenky.cz

Často kladené otázky

Při tisku vizitek se setkáváme s řadou méně obvyklých přání a požadavků zadavatelů tisku. Pokud je to v našich silách, vždy se snažíme najít řešení, které splní očekávání zákazníka. Formou otázek a odpovědí jsme se rozhodli zveřejnit ty přání a jejich možná řešení, které mohou být inspirativní i pro ostatní zákazníky.

Dobrý den, chci se zeptat jaký je rozdíl mezi ofsetově a mezi digitálně vytisklou vizitkou. Nebo spíše která verze je pěknější.

Ofsetový tisk je v určitých případech (například tisk fotografií, stínování, etc.) i zřetelně kvalitnější oproti digitálnímu tisku. V případě digitálního tisku jsme schopni vizitky doručit již následující pracovní den po objednání, zatímco u ofsetového tisku je uzávěrka příjmu objednávek každou středu do 18:00 a doručení vizitek je do Středy následujícího týdne.

S ohledem na vysokou kvalitu tisku naší digitální tiskárny (není srovnatelná s kvalitou tisku běžných kancelářských zařízení) není u cca. 50% běžných vizitek pro laika rozeznatelný výstup z ofsetového a digitálního tisku. Přesné posouzení, jestli je u té které grafiky vhodné počkat na ofsetový tisk, či lze bez obav danou grafiku vytisknout rychlejší digitální cestou, Vám můžeme poskytnout na základě zaslané grafiky kterou uvažujete tisknout.

Prosím o tisk 240 ks vizitek, rozměr 9 x 4,9 cm, barevnost 2/2, papír Efalin – bílý 108, gramáž dle doporučení.

Dobrý den, papír Efalin nemáme zařazen mezi standardně používané papíry, to znamená že bychom museli odebrat balení 100 archů o rozměrech 70x100 cm, což je objem papíru pro tisk 9.600 vizitek. Tento papír nemá skladem ani velkoobchod pro ČR a dodací doba je cca. 2 – 3 týdny. Vzhledem ke skutečnosti, že by jsme tento papír odebírali pouze pro vás, byla by nutná úhrada ceny celého rysu (5.000 Kč bez DPH – gramáž 280 g/m2) a následně by jsme z této zásoby používali papír pro tisk vašich vizitek s tím, že bychom Vám účtovali pouze cenu tisku (bez dalších příplatků za speciální papír). Cena samotného tisku by se odvíjela z našeho ceníku pro digitální tisk ve variantě 4/4 (nepředpokládám, že barevnost použitá na vizitkách je speciální barva tisknutelná pouze v režimu přímých barev). Pokud je tento postup pro Vás nepřijatelný, můžeme se pokusit nalézt dostupnou náhradu za zmíněný Efalin.

Potřebuji vytisknout vizitky v přesné barevnosti (odstínu barvy), tak jak mám ostatní firemní tiskoviny, ale neznám barevnost ve specifikaci CMYK nebo Pantone. Vizitky mám připravené v programu MS Word.

Pokud by jsme vytiskli MS Word dokument, ve kterém jste nám zaslal návrh vaší vizitky, nemůžeme barevnost garantovat. Specifikace barev v kancelářském programu MS Word je z principu určení programu pro kancelářské a nikoliv pro grafické aplikace nepřesná a jeho tiskem na různých tiskárnách na různé papíry dosáhnete téměř vždy mírně odlišného výsledku. Jediná cesta je (kromě toho že by jste nám zaslal specifikaci barvy v režimu CMYK nebo Pantone), že nám zašlete poštou vzorek Vaší stávající firemní tiskoviny, a my nalezneme odpovídající barevnost CMYK ve vzorníku barev. Tato služba je pro stávající zákazníky poskytována zdarma, pro nové je zpoplatněna paušální částkou 200 Kč.


Dobrý den, potřebuji vytisknout ofsetové vizitky: Barevnost 1/0 Pantone Reflex Blue. Papír: křída mat 250 g/m2 (nebo 300 g), formát 90x50 mm, náklad: 400 ks


Pro tisk přímou barvou Pantone Reflex Blue musíme zakoupit tuto barvu (používáme technologii suchého ofsetu), kdy jedno 1kg balení barvy stojí 1.000 Kč. Toto bude zřejmě největší překážkou, následná cena tisku 400 vizitek bude otázkou 1,92 Kč / ks. Celková cena tisku 400 vizitek bude 1.768 Kč + doprava (130Kč) a DPH. Pokud se u nás rozhodnete vizitky v tomto provedení objednat, nebudete samozřejmě při případném dotisku platit znovu barvu (1.000 Kč), ale pouze samotný tisk. Realita je bohužel taková, že tisk plno-barevných vizitek (bez použití barvy Pantone) by Vás stál méně.


Ráda bych si u Vás nechala vytisknout několik vizitek - viz. příloha. Předem bych se ale rada informovala na cenu a jejich doručení, popřípadě osobní vyzvednuti. Vizitka se jménem XYZ - 200 ks, vizitka se jménem ABC - 100 ks ... Celkem tedy XY00 vizitek na obyčejný bílý papír vyšší gramáže, zadní strana bílá, pouze na přední je grafika. Byl by lepší tisk ofsetem nebo laserem? Kolik by nás stál tisk i s dopravou? Je možné si vizitky vyzvednout osobně?

Dobrý den, v reakci na Váš dotaz ohledně tisku vizitek. Grafika kterou zasíláte v příloze má pro digitální tisk text příliš blízko hraně vizitky (1,5 mm - standard jsou min. 3 spíše 5 mm). Z uvedeného důvodu doporučuji tisk ofsetem, kde je výsledné pozicování grafiky přesnější a nebude tedy malá vzdálenost textu od kraje na překážku.

Ofsetový tisk realizujeme na matnou křídu 350g, ve dvou variantách. První varianta je tisk vizitek s lesklou laminací lícové strany. Toto provedení tiskneme v násobcích 250 ks od jména. Druhou variantou je provedení bez laminace, jednostranný plnokrevný tisk, který realizujeme v násobcích 100 ks od jména. Dle vašeho zadání předpokládám že se spíše přikloníte k druhé variantě, tedy bez laminace, 200 ks se jménem XYZ a 100 ks se jménem ABC. V uvedeném provedení by tisk stál 2,9 x 300ks = 870,-Kč + 140Kč doprava = 1010 + DPH = 1.202 Kč. Osobní odběr v Praze bohužel není možný, ale vizitky rychle dodáme prostřednictvím kurýra, nebo standardně prostřednictvím České pošty.

V případě Vašich dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na naší informační lince 567 215 101.